Jak bezpečně držet Bitcoiny a přitom vydělat

Jak bezpečně držet Bitcoiny a přitom vydělat

Na stránce o Bitcoinech jsem si řekli jak koupit, kde koupit a jaké jsou základní způsoby jejích držení. Nyní si řekneme něco více jak je bezpečně drže, bránit se počítačovým hackerům i ztráty dat například zničením počítače. A jako bonus i jak na Bitcoinech vydělat když zrovna nejsme techničtí tipy abychom mohli začít těžit ani spekulovat s jěho cenou na burzách.

Kde si mám schovat Bitcoiny?

Bitcoin je průkopník v oblasti Kryproměn. Po jeho vzniku se objevilo mnoho následovníků. Někteří jsou skutečné kryptoměny a někteří následovníci pouze těží z momentálního zájmu na kryptoměně (digitálních peněz). K nejvýznamnějším kryptoměnám dále patří Litecoin, Ethereum, Monero + další (jestli Vás zajímají ostatní kryptoměny podívejte se na základní přehled na wikipedii zde.).

Pro běžného smrtelníka je možná nepředstavitelné investovat velké finance do digitální peněz, které nikdy nebude fyzicky vlastnit a budou jen „uložené někde na internetu“. Co útoky hackerů, zneužití jeho účtu, nebo vymazání bitcoinů z peněženky???

Kam se ukládájí Bitcoiny?

Bitcoiny i ostatní altercoiny můžete mít uložené na burze (Coinové burze) nebo v elektronické peněžence.

Jestli s Bitcoiny začínáte, určitě si vystačíte s internetovou peněženkou. Její problém je v tom, že jakmile do ní své Bitcoiny uložíte, vlastní je provozovatel internetové peněženky. Vy k ním máte pouze přístupové právo. Výhoda těchto peněženek je to že jsou pohodlné, ryché a přenosné. Jejích aplikace si můžete stáhnout do telefonu a mít tak své bitcoiny vždy po ruce.

Pro Tyto Bitcoinové peněženky doporučujeme vybrat si důvěryhodné provozovatelé, například Blockchain.info,  Coinbase nebo nám již známý perfectmoney.is.

 

Jestli s Bitcoiny budete obchodovat nebo si budete chtít koupit ostatní altercoiny (Litecoin, Dash, Ripple, Monero, Ethereum), určitě se dostanete na stránku nějaké coinové burzy. Na těchto burzách můžete nechat své Bitcoiny a obchodovat sněmi. Tak jako u internetové peněženky tak i tady riskujete ztrátu bitcoinů při pádu burzy, nebo „vykradení“ burzy. Pro obchodování mezi českými koronami, Eurem a Bitcoinem doporučujeme začít s coinmate. Jestli chcete obchodovat i s jinými coinami doporučujeme burzy jako Kraken nebo …….

Další možností je si pořídit Softwarovou  peněženku. Ta Vám do počítače stáhne celí blockchain – historii sítě (stahování minimálně několik hodin). Dále je tady možnost použít odlehčenou light verzi softwarové peněženky která stáhne jen část blockchainu a zbytek nechá na serveru se kterým online komunikuje. Známé jsou především peněženky BitcoinQT, ElectrumMultibit.

Je to nejbezpečnější možnost proti Hackerům?

Nejbezpečnější místo pro Vaše Bitcoiny je v trezoru!

Nejlépe použitelný typ peněženky je Trezor. Trezor slouží jako internetová peněženka, ke které máte přístup jen s hardwarovým klíčem. V případě ztráty hardwarového klíče můžete bitcoiny (nebo i ostatní coiny, protože Trezor není určen jen na Bitcoiny) znovu vyvolat díky seznamu hesel (seeds). Navíc Vám hardwarový klíč ukazuje na svém displeji důležité informace a hesla, které nemůže přečíst žádný hacker, protože je mimo váš počítač.

Trezor můžete koupit na oficiálních stránkách nebo na stánkách obchodu Alza.cz.

Jak vydělat pomoci Bitcoinu?

Jak jsme řekli, přinášíme Vám i jednu z možností jak pomoci Bitcoinech vydělat. Jedná se o nejpasivnější možnost. Nepředstavujte si, že se z Vás stane přes noc boháč, ale žijeme v době, kdy se elektronické peníze (digitální, decentralizované) vyvíjejí a jejich možnosti růst jsou proto nepředstavitelné. Když vznikali první počítače nebo internet, tak by Vám asi nikdo neřekl kal až toto odvětví poroste a jaké zisky bude denně generovat. Základní možností jak si založit pasivní příjem v Bitcoinech z dlouhodobého hlediska je v podstatě jen si ho koupit a v bezpečí držet. Pro tento způsob je důležité bezpečně uchovat Bitcoin a ostatní altercoiny (například v trezoru viz výše). Hodnota Bitcoinu stále roste a i přes časté kolísání ceny, se jeho hodnota stále zvedá. Dle některých odborníků má stoupnout za dalších 10 let jeho cena 100 násobně dnešních hodnot.

Kromě Bitcoinu je na trhu i celá řada nových alternativních coinu s vysokým potenciálem růstu. U těchto coinů buďte ale opravdu opatrní, jejich hodnota může v relativně krátkém čase vzlétnout a následně spadnout téměř na nulu. Při investování do těchto menších (mladších) coinů je dobré podívat se jak se coin vyvíjí, jaké technické možnosti do budoucna chce předvést, jakou má PR atd.

 

My jsme se rozhodli investovat své peníze do těchto coinů :

Bitcoin, Litecoin, Monero, Dash, Sibcoin a Antshares

od dubna tohoto roku (2017) co jsme začali investovat nám vychází zhodnocení investice o 80%  (neinvestovali jsme do všech měn najednou ani stejné obnosy).

Na závěr. Nezapomeňte, že by jste měli investovat jen to co jste ochotní ztratit.

 

Comment ( 1 )

  1. ReplyBuy Bitcoin
    Zdravím Vás přátelé Litecoinů, Bitecoinů a Ethereů, jen Vám chci říct, že jsem jemného pohlaví, a snad jediná v ČR, která dělá do cryptoměn :(

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>