Dá se vydělat na dovolené?

Dá se vydělat na dovolené?

Pomalu nám začal letní čas. Čas dovolených a rodinných výletů, které jsou rok od roku dražší. Dá se i toto období zpeněžit aniž bychom museli místo odpočinku pracovat ?

Ano a o tom jak je tento příspěvek.

(jestli Vám nevadí práce v době dovolené, doporučujeme cestování formou Work And Travel, například s CZECH – US)

Jak se dá na dovolené vydělávat?

Možností je mraky. My se chceme v tomto příspěvku ale věnovat činnosti, kterou na dovolené, výletu nebo cestě dělá téměř každý člověk. Někdo více, někdo méně, někdo je tím už svému okolí otravný a někteří říkají, že to nedělají protože to krade duši. Už víte o čem budeme psát?

Je to fotografování.

Může si vydělávat fotkami z dovolené i amatér?

Odpověď je jednoznačně ANO. S dnešními technickými možnostmi foťáků, internetovými databáze tipů a triků a téměř okamžitou možností sdílet Vaše fotky v internetových fotobankách, Je to možnost přivydělat si levnou, jednoduchou a zábavnou cestou.

Jestli chcete, aby Vaše fotky vypadali dobře, můžete se porozhlédnout po internetu a najdete nepřeberné množství typů pro profesionáli i amatéry.

Ze začátku určitě neuděláte chybu když si projdete tyto stránky

 

fotka památky

Focení památek a budov

Kolik a jak si můžete vydělat?

Rádi bychom řekli, že výdělek je téměř neomezený ale samozřejmě si taky nemusíte vydělat vůbec nic. Pokud ale budete fotit hezké a zajímavé fotky, ze zajímavých míst nebo s zajímavým obsahem, můžete si přivydělat až pár tisíc  (možná i desítky tisíc měsíčně).

Možná se ptáte, kde můžete Vaše fotky prodat a kdo by za ně dal takové peníze. Ideální pro prezentování a nabízení Vaších fotek jsou internetové fotobanky

Co jsou zač internetové fotobanky a jak se do nich dostanu?

Internetové fotobanky (nebo mikrofotobanky) jsou internetové databáze fotek, které jsou určené pro komerční použití, soukromé použití i pro tvorbu reklamních produktů nebo internetových stánek. Jednotlivé fotky zde můžete stáhnout za minimální náklady (některé jsou zdarma, jiné za půl dolaru nebo dráže), část peněz jde provozovatelům fotobank a část samozřejmě autorovi snímku. Přispívat do těchto databází může kdokoliv, kdo splní podmínky jednotlivých fotobank. Většinou se jedná o kvalitu a velikost fotek. U některých fotobank je nutné první poslat některé fotky na schválení.

Nejznámější fotobanky a jejích výhody

Při výběru fotobank se vůbec nebojte bojovat na více frontách (pokud se nestanete exkluzivním uživatelem jedné z nich viz. níže). Každá fotobanka má své výhody a své návštěvníky. Většina fotobank Vám jednotlivé fotky musí schválit. Rozhodně nepřidávejte všechny vaše umělecké díla najednou ale udržujte Váš účet aktivní.

U této fotobanky můžete ihned nahrávat Vaše fotky, každá se ale musí schválit. získáváte 33% z ceny za stažení fotek.

Potřebujete schválení vašeho profilu s 10 fotkama. Za fotografie získáte 0,21 až 0,4 USD.

Profil nepotřebujete schválit. U této fotobanky se můžete stát exkluzivním uživatelem (dostáváte 60% za stažení ale nemůžete inzerovat u jiných fotobank) nebo můžete být klasickým uživatelem (25% za stažení).

Nejprve Vám musí editor schválit profil (s deseti fotkami) a až pak můžete začít vkládat další fotky. Pro Čechy je tato fotobanka na prvním místě a to hlavně díky možným výdělkům.

Za jedno stažení obrázku si vyděláte 0,25 až 2,85 USD.

Největší databáze fotek zdarma.

Nejpopulárnější snímky

Při focení se můžete inspirovat například nejpopulárnějšími fotkami. Nebo naopak hledat díru na trhu, něco co jste sami hledali ale nenašli. Sledovat trendy ve vyhledávání.

žebříčky nejpopulárnéjších fotek na Shutterstock, Dreamstime (pro zobrazení musíte být přihlášení)

Inspirovat nerovná se kopírovat. Dávejte si ale pozor ať se neinspirujete až příliš. V tom případě by to bylo už kopírování a to by mělo za následek až zablokování vašeho účtu. Navíc úspěšnější originál bude vždy před Vámi.

Trendy ve vyhledávání naleznete zde.

Nebojte se používat typické fotky, které znáte z časopisů. Naopak nedávejte fotky s cizími lidmi, kde by mohl být problém s autorskými právy.

Co když na žádnou dovolenou nejedete?

Vůbec nevadí, foťte kdekoliv a cokoliv co si myslíte, že se bude líbit. Nezapomeňte kolik různých projektů vzniká a co všechno se případným kupcům může hodit. Rádi sportujete? Nafoťte to. Máte rádi stavebnictví? foťte stavby, domy, nové technologie. Je ve vaší vesnici nebo městě krásné místo o kterém víte jenom Vy? Nafoťte ho.

naucne knihy

Pasivní příjem

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>