Těžba Bitcoinů na telefonu

Těžba Bitcoinů na telefonu

Dá se těžit bitcoin na mobilu?

Nedá se.

Nebo spis jeho těžba by byla extra nevýhodná. V současné době je téměř nemožné ziskově těžit Bitcoiny i na stolním počítači (i přes různé pooly, kde přispíváte svým výpočetním výkonem k většímu celku).

Pro ziskové těžební kryptomen v domácím prostředí se doporučuji jiné kryptomneny jako ethereum, litecoin, vertcoin atd. I při těžbě těchto altcoinu se stěží dostanete do zisku, pokud nemáte sestaveny těžební rig (speciálně sestaveny počítač se sestavou grafických karet, určeny pouze k těžbě krypto měn).

Nezoufejte, je tady však jedna kryptoměna, která těžbu na mobilu podporuje a dokonce na ni zaměřuje svoje působení.

 

Jakou jinou kryptoměnu mužů těžit na telefonu?

Electroneum (ETN). Jedna se o relativně novou menu (její ICO proběhlo minulý rok – 2017 – ), která od začátku prezentoval svůj plán spuštění těžby na telefonech.

 

Tento rok, po sérii testování a ladění finální aplikace, společnost spustila mobilní miner. Zatím funguje na všech telefonech s operačním systémem android. Aplikace provádí simulaci těžby podle výkonu vašeho telefonu a lze dosáhnou hodnot až 50 Hashrate

Přibližná možná výše odměny za těžení podle typu telefonu (berte pouze orientačně ) :

Huawei Honor 7 – 21 H/s

Huawei Honor 9 – 50 H/s

Huawei P10 – 50 H/s

Lenovo Moto G4 Plus – 14 H/s

Lenovo Moto G5 Plus – 20 H/s

LG G6 – 27H/s

Samsung Galaxy S5 – 4 H/s

Samsung Galaxy S8 Plus – 47 H/s

Samsung Galaxy S7 Edge – 27 H/s

Xiaomi Mi 5 – 23 H/s

Xiaomi Max1 – 24 H/s

Aktualizace: Electroneum nyní „těží“ i ten nejslabší chytrý telefon s androidem rychlostí 30H/s

 

Aktuální cenu Electronea zjistíte na stránkách coinmarketcap.com

S ETN můžete obchodovat na těchto burzách:

 

Nemůže se telefon těžbou nadměrné přehřívat a jak je to s bezpečností?

Vás telefon ve skutečnosti nezatěžuje svůj hardware těžbou, na aplikaci probíhá simulace, která počítá s výkonem vašeho telefonu. Dle oficiálního popisu aplikace přiděluje hashrate podle momentálně dostupné volné paměti RAM a vytíženosti procesoru v daném okamžiku. 

A co se týče bezpečnosti, tak Electroneum před spuštěním mobilní těžby investovalo dost peněz a času na prověření své bezpečnosti společností Hackerone. Po Jejich zásahu přišlo na řadu několik bezpečnostních doporučení, změny hesel, nastavení pinů pro přihlášení, sms ověřování atd.

 

Jak nastavit těžbu kryptomněn na telefonu?

Od začátku se projekt prezentoval jako user friendly. Pro těžení na vašem mobilu vám stačí akorát: stáhnout si aplikaci, založit si účet, peněženku a můžete začít těžit. Žádné složité nastavování a rozjíždění. 

 

  • Stažení aplikace

Dejte si pozor na neoriginální aplikace aplikace podvodné. V Google play je jenom jedna originální aplikace a tu naleznete zde.

  • Založení účtu

Založení účtu je snadné, Nejsnazší je využít přihlášení přes Facebook. Klikněte na Log in with Facebook, přihlásíte se pod svým jménem, zvolíte si heslo a vše co po Vás aplikace bude požadovat. 

  • Založení peněženky

Electroneum peněženka si založíte při registraci. Není to nic obtížného. Váš účet ale musí být ověřen, Electroneum pro zachování bezpečnosti používá ověření Vašeho e-mailu, ověření přes SMS (nezapomeňte zvolit předčíslí +420…..), uložení e-mailu pro obnovení PINu a zvolení bezpečnostního PINu.

Jako každá krypto peněženka na ní můžete coiny přijímat, odesílat, mít přehled o transakcích a dokonce si vytvořit Coldstore (papírová peněženka = nejbezpečnější způsob ukládání kryptoměn v offline světě. Jestli budete využívat mobilní těžbu, vytěžené ETN se Vám automaticky budou přesouvat do ní (interval kdy se coiny přesouvají se mění a vyvíjí, ale bývá to u 10 ETN). K Vaší peněžence i vašemu účtu budete mít přístup i z webové stránky (electroneum.com).

Pro tuto jako i pro každou krypto peněženku platí dodržování bezpečnostních zásad jako:

  1. Nepoužívat stejné heslo jako pro ostatní stránky
  2. Heslo nikomu neukazovat a neukládat si ho nikam online
  3. Heslo nastavit složité za použití velkých, malých písmen i číslic

 

  • Začít těžit

Když aplikaci spustíte a zajedete do záložky mining, stačí už pak jen stisknout tlačítko start mining. Není nic jednoduššího.

Tím stejným tlačítkem těžbu vypnete.

 

Zvýšení rychlosti těžby, free coiny a poděkování za tento článek.

Pro zrychlení těžby o 1%, získání zdarma coiny i jako poděkování autorovy tohoto článku, můžete do aplikace zadat náš referenční kód 8B2F34.

Nebo jednoduše aplikaci vyfoťte tento QR kód:

Zadání referral kódu najdete v záložce more -> Referral program

Dále můžete tuto skvělou aplikaci doporučit svým kamarádům a ti si můžou zadat Váš referral kód. Tím získáte i vy bonus za doporučení.

 

Snad se Vám článek líbil a na závěr snad jen popřejeme ať se Vám těžba daří.

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>