Jak vytvořit Pasivní příjem na internetu?
Odpočívej a nech peníze pracovat za tebe

Jak si vytvořit pasivní příjem na internetu?

Na stránce představení projektu jsme psali, že hlavním cílem a motivací pro nás bylo vybudovat si pasivní příjem. Další důležitá část v nadpisu je, že tato činnost se musí generovat na internetu. Pojdme tedy od připomenutí jak tyto dva pojmy chápeme.

Co je pasivni prijem?

Možná že teď urazíme všechny co mají vystudované obchodní a ekonomické školy, že naše definice není dle slovníku, ale pasivní příjem chápeme jako takový příjem, který se vám generuje automaticky a bez toho aby Vám kradl čas. Dostat se z ničeho na takový to příjem je tedy spíš utopické (pokud jste nezdědili nějaký font nebo akcie prosperující firmy), ze začátku Vám cesta k Pasivnímu příjmu poskytne spíš opak této definice. Strávíte spoustu času, který Vám nikdo nezaplatí.

člověk ale musí stále myslet na to, že čas a prostředky, které na začátku ztrácí jsou investicí do něj, do jeho budoucnosti.

co je práce na internetu?

Práce na internetu chápeme jako práci, kterou můžeme dělat z jakéhokoliv místa, kde se zrovna budeme nacházet a budeme k ní potřebovat jen připojení k internetu, počítač, tablet nebo Smartphone. Pravda asi se neobejdeme i bez bloku a tužky, ale to je tak vše.

prace na internetu

Počítač jako jediný pracovní nástroj?

Je možné na internetu dosáhnout pasivního příjmu?

Ano určitě.

My jsme si ale stanovili trochu jiný cíl. Pro Nás reálněji představitelný. Tento pojem zase nehledejte v žádné encyklopedii či slovníku ale snažíme se dosáhnout takového „Skoro pasivního příjmu“, a to tím, že čas obětovaný prací budeme neustále snižovat.  Jako plán a vizi jsme si stanovily obrátit pracovní týden. Dva dny v práci a pět dní volna. To ale neznamená že bychom museli pracovat jen v sobotu a neděli. Ale určitě si dokážete představit, že ráno vstanete až budete chtít. Při snídani si zapnete notebook a tak hodinku dvě na něm pracujete. Zavřete ho a podíváte se na něj třeba ještě po siestě nebo večer u skleničky vína.

Diverzifikace příjmu (rizika)

Pro splnění naších cílů jsme se rozhodli jít cestou investování našeho času i peněz. Každá investice přináší i riziko! Proto je motivována úročením nebo výdělkem. Selským rozumem lze poznat jaká investice má jaké riziko podle nabízeného zhodnocení. Myslet si že projekt, který vydělá za měsíc dvakrát tolik než jste do něj dali je bez rizika je přinejmenším naivní.

Jako jeden z hlavních nástrojů jak se bránit riziku spojených s investováním je Diverzifikace. Diverzifikace je vpodstatě rozdělení činnosti (investic) do více projektů. Laicky řečeno nevsázet vše na jednu  kartu. Tomuto tématu se budeme věnovat v některém z budoucích příspěvků.

rizika v investování

Každá investice nese sebou riziko

Jak tvořit Pasivní příjem?

trochu nelogicky je třeba pasivní příjem tvořit aktivy. Aktiva, tedy výdajová aktiva jsou „něco“ z vašich výdajů co tvoří zisk. Opakem jsou pak pasiva, to jsou taky vaše výdaje které se Vám už nikdy nevrátí. Když si objednáte dovolenou, koupíte novou televizi nebo lepší auto to jsou PASIVA. Jsou to většinou taky potřeby, které chce Vaše ego a nutno říct, že když si je pořídíte tak na chvíli budete opravdu spokojení a šťastní.

Naopak, když půjdete na přednášku, workshop, koupíte si knihu, koupíte si tiskárnu, kterou potřebujete pro svojí práci, koupíte si internetovou doménu, na které budete vydělávat to jsou příklady AKTIV. Jsou to tedy výdaje, které Vás posouvají dál, finančně, dovednostně nebo i lidsky.

pasivni prijem

Zajímejte se o své finance

Rubrika pasivní příjem.

Touto stránkou otvíráme taky rubriku Investice a pasivní příjem. V této rubrice budeme přidávat projekty, která se nám osvědčili nebo je testujeme. Budeme rádi za jakékoliv Vaše dotazy, názory nebo kritiku.. prostě za zpětnou vazbu.