Jak a kde koupit BTC – Bitcoiny

Jestli už máte založenou svojí internetovou peněženku, například Perfect money viz. náš článek, a chcete na ní vložit i Bitcoiny (zkrátka BTC), tak asi začnete pátrat kde a jak BTC nakoupit.

Jak a kde jsme poprvé nakoupili Bitcoiny?

Při našem prvním nákupu Bitcoinů jsme samozřejmě hledali tu jesnadnější a nejbezpečnější cestu (a v českém jazyce). Po pátrání na internetu a doporučení pár známých jsme navštívili stránku Simplecoin.cz.

Jedná se o stránku českého obchodníka s Bitcoiny kde jednoduše zadáte jestli chcete koupit nebo prodat Bitcoiny, kolik toho budete chtít a pak už jen zadáte kam je chcete poslat a zašlete zadáte platbu ze svého účtu.

Nedoporučujeme provádět objednávky o víkendech, kdy nemůžete hned poslat peníze z bankovního účtu. Kurz BTC se totiž do té doby může dramaticky zvednout.

Jinak je obchod se Simple coin opravdu bezproblémový a jednoduchý jak samotný název stránky naznačuje. Nutno říct, že za pár hodin byli Bitcoiny v domluvené výši připsány na účet internetové peněženky.

Jak a kde aktuálně nakupujeme Bitcoiny?

Po čase hledání příležitostí a obchodování s Bitcoiny jsme narazili na zajímavý projekt.

Email Marketing

Jmenuje se Coin Mate a i když je zahraniční je za ním vidět česká stopa. Proto nemusíte být překvapení, že kromě aktuálního kurzu Bitcoinu s Eurem ukazuje i kurz Bitcoinu s Českou korunou. Tento projekt hlavně slouží k obchodování s kurzem (Trade) ale nabízí i koupi Bitcoinů za aktuální ceny.

Je sice mnohem složitější dostat se až k obchodování (přes důkladnou verifikaci, zahrnující i video-hovor), ale nákupní i prodejní cena se za to rozhodně vyplatí.

Pro porovnání můžete vidět nákupní ceny u CoinMate a Simplecoin ve stejném čase (stránky jsou otevřeny vedle sebe).

porovnání dvou stránek na internetu

Real-time porovnání nákupu a prodeje

Jak uchovávat nakoupené Bitcoiny?

Důležité je vědět co s Vašimi BTC chcete děla. Chcete je investovat? Chcete spekulovat na jejich kurzu? Chcete je držet jako investici a čekat až jejich cena stoupne?

Trezor

– Jestli chcete uchovat peníze na delší dobu (1 až např. 10 let) doporučujeme použít hardware peněženku Trezor (Trezor.io). Peněženku můžete ovládat jen za pomocí speciálního usb klíče. Je to nejbezpečnější možný způsob. trezor koupíte cca za 3000 například na Alza.cz.

Paper Wallet

Bitcoiny lze uložit například i na papírovou peněženku. Slouží k tomu speciální stránky která vám vygeneruje číslo a QR kód pro vaší peněženku. Místo peněženky si představte spíše kartu kde na jedné straně je QR kód pro zaslání peněz na váš účet a na druhé je Váš soukromí QR kód když chcete peníze poslat.

Internetové peněženky (např. Perfect Money)

Tvoří základ pro start práci s Bitcoiny. Nevýhoda je v tom, že samotné Bitcoiny nemáte vy ale poskytovatel internetové peněženky (Vy k ním máte jen přístupové práva). V případě problému vlastníka internetové peněženky můžete o Bitcoiny přijít.

Internetovou peněženku doporučujeme opravdu jen pro začátek, k načerpání zkušeností.

Burzy, Trade platformy

Jestli chcete obchodovat a spekulovat s kurzem Bitcoinu s klasickými měnami (USD, EURO atd.) nebo s ostatními altcoiny, nejspíš budete mít své BTC uložené na nějaké burze, kde máte největší možnost rychle prodat nebo naopak koupit. Nevýhoda je stejná jako v případě internetových peněženek a to že nemáte kontrolu nad svými BTC vy ale majitelé burzy.

 

logo coinmate

Coinmate Trade CZK/BTC, EURO/BTC

 

Binance – Altcoinová burza

 

Dáreček pro Vás: Jak získat Bitcoiny zdarma

Jednoduchá hra na horníka, kde ho posíláte dolovat zlato (Bitcoiny) na různé stanoviště. Horník pracuje vždy 20 minut (po tu dobu můžete mít okno prohlížeče klidně minimalizované). Až se po minimálně 20 minutách vrátíte, horník Vám dá svůj vytěžený poklad nebo ho vyměníte za nové vybavení, se kterým bude těžit rychleji.

Horníkův podklad se počítá na desítky až stovky Satoshi na jednu 20 minutovou šichtu (nejmenší jednotka Bitcoinu, 1 Satoshi = 0.00000001 BTC).

Registrace je zdarma a nechodí Vám žádné otravné emaily nebo žádosti.

Pro přesměrování na stránku a vyzkoušení hry klikněte zde.

Chcete mít přehled o kurzu Bitcoinu i ostatních alternativních coinů

Na této grafice uvidíte vývoj Bitcoinu v porovnáním s Eurem. Zvolte si období za které se Vám má graf zobrazit (1 hodina až 1 rok)

Powered by Crytptocurrency All-in-One Data by CryptoCompare API

Zde naleznete aktuální kalkulačku přepočtu ceny bitcoinu k ostatním alternativním coinům a klasickým měnám


        

BTC calculator:

btc =

BTC price:

1 BTC = 6279.32000 USD
1 BTC = 5686.57000 EUR
1 BTC = 162.630000 LTC
1 BTC = 47.9800000 ETH
1 BTC = 679891.0400 JPY
1 BTC = 5106.97000 GBP
1 BTC = 6063.08000 CHF
1 BTC = 10350.4300 AUD
1 BTC = 8896.60000 CAD
1 BTC = 14033.9800 BGN
Powered by Crytptocurrency All-in-One Data by CryptoCompare API